Efektywna czy efektowna, czyli jak zorganizować imprezę firmową dla kontrahentów?

Efektywna czy efektowna, czyli jak zorganizować imprezę firmową dla kontrahentów?

Artykuł Miesiąca

Imprezy firmowe wielu osobom nie kojarzą się zbyt dobrze. Zwłaszcza te organizowane bez pomysłu i jakiegokolwiek planu mogą wywołać niechęć u zaproszonych gości. A przecież impreza firmowa wcale nie musi być nudna. Może ona zostać zorganizowana bardzo kreatywnie i stanowić doskonałą atrakcję dla uczestników.

Czy imprezy firmowe są dobrą inwestycją?

Dziś do organizacji eventów podchodzimy dużo bardziej pragmatyczne niż kiedyś – firmy coraz częściej potrafią jasno wytyczyć cele biznesowe, a organizatorzy dysponują coraz większym zapleczem technicznym i wiedzą, by móc te cele realizować. Rynek się nieustannie rozwija, a event stał się narzędziem dającym firmom nie tylko możliwość promowania się, ale również nawiązania relacji z kontrahentami. W dzisiejszych czasach dobrze zorganizowany event jest znacznie skuteczniejszy niż wysłanie oferty drogą elektroniczną. Firmy, które to zrozumieją, mają szansę znacznie szybciej osiągnąć sukces.

Imprezy firmowe B2B to szansa na utrzymanie pozytywnych kontaktów z kluczowymi klientami i partnerami biznesowymi. Nie jest przecież tajemnicą, że o kontrahentów trzeba dbać po to, aby nie przeszli do konkurencji. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie ich uwagi i wzbudzenie zainteresowania są imprezy firmowe. Warto jednak pomyśleć o czymś oryginalnym i mile zaskoczyć zaproszonych gości.

Efektywna czy efektowna, czyli jak zorganizować imprezę firmową dla kontrahentów?
Efektywna czy efektowna, czyli jak zorganizować imprezę firmową dla kontrahentów?

Kiedy zorganizować imprezę firmową?

Poniżej przedstawiamy kilka powodów pokazujących, w jakim celu warto zorganizować imprezę firmową:

  • forma podziękowania partnerom biznesowym za ich wkład i pracę;
  • wprowadzenie na rynek nowego produktu;
  • dotarcie do nowych klientów.

Tę listę tak naprawdę można by było rozwijać w nieskończoność. Najważniejszym celem imprez firmowych jest jednak wykreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa, co pozwoli przynieść długoterminowe efekty. Niemniej jednak każdy event firmowy jest inny i realizuje odrębne cele.

Eventy służą głównie do zaprezentowania firmy i wypromowania jej na rynku. Na pokazanie się konkurencji, nawiązanie nowej współpracy. Przynoszą wymierne korzyści, dlatego nie powinno się na nie żałować ani czasu, ani pieniędzy.

Jaką imprezę firmową zorganizować?

Można wyróżnić wiele rodzajów eventów firmowych. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • imprezy integracyjne;
  • szkolenia;
  • konferencje;
  • pikniki firmowe;
  • gry typu team building;
  • imprezy motywacyjne.

Jeżeli naszym celem było podziękowanie partnerom biznesowym za dotychczasową współpracę i jednoczesne zachęcenie ich do dalszej współpracy, a zabraliśmy ich w mało urodziwe miejsce, z kolei atrakcje, które przygotowaliśmy nie zrobiły na nikim wrażenia, to czy faktycznie potraktują oni ten event jako formę podziękowania? Raczej szanse są znikome. Event uwielbia nowości – wszystko, co nowe, gdzie można zrobić coś, co wywołuje wiele pozytywnych emocji. W taki event świetnie wpisują się imprezy o charakterze sportowym, z elementami rywalizacji i dużym udziałem rozmaitych aktywności w scenariuszu.

Jak zorganizować efektywną imprezę firmową?

Zanim przystąpimy do organizacji wydarzenia firmowego, powinniśmy zadać sobie pytanie: po co chcemy zorganizować imprezę firmową? Jaki efekt chcemy uzyskać? Zupełnie inaczej podejdziemy do organizacji imprezy firmowej, której celem jest integracja pracowników, a inaczej do spotkania z kontrahentami, podczas którego chcemy podziękować za współpracę.

Kolejnym ważnym zadaniem podczas organizacji imprezy firmowej, jest wybór miejsca, w którym ona się odbędzie. Możemy tym zadaniem zająć się sami albo powierzyć organizację imprezy firmie eventowej, która zadba o kompleksową obsługę wydarzenia. Wybierając agencję eventową, zawsze warto jednak kierować się doświadczeniem i referencjami, które dany organizator posiada.

Jednym z najtrudniejszych zadań do zorganizowania podczas eventów jest zapewnienie rozrywki na wysokim poziomie. W tym przypadku mamy jednak całkiem sporo możliwości: począwszy od koncertów i pikników na łonie natury po niebanalne gry, takie jak kręgle, paintball, escape room, off road, imprezy motoryzacyjne itp.

Autorem artykułu jest drivingexperience.pl – Agencja Eventowa z adrenaliną we krwi. Naszą specjalnością jest organizacja imprez samochodowych

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments