Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być straszna, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji

BIK Pożyczki Promocja

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być wyjątkowa, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością potrafi te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która powszechnie jest polskim żyć czy nie być. Jak nie oddać się zwariować i przystąpić do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki którym można spojrzeć na konferencje kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przypominaj kogoś kim nie jesteś
Wybierasz pokazać się z tej najdoskonalszej strony to doskonałe. Punkt w współczesnym, że dużo często przez to badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie zachowanie wykonywa na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu budowanie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub za mały krawat sprawi, iż nie będziesz idealnie skupiony. Osoba, która będzie z Tobą rozmawiać nie da po sobie poznać, że zobaczyła te niedociągnięcia, ale nie umknie zatem jej pomocy. Pamiętaj, że ważnego doświadczenia nie odda się zrobić dwa razy. Dobrzy i estetyczny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie pewno się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy poruszające się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności przyda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z dalekim pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ci wtedy pewności siebie także pozwala opanować stres.

4. Konkretne informacje.
W domowych uwagach skoncentruj się na istotnych wiedzach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z prowadzonymi przez niego wykonaniami, mocami i całym pozostałym, co jest dla Ciebie dobre, oraz może również zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które dodatkowo będą spływać z materiału nie mogą Ci w pozyskaniu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację może dużo łatwo przestać nas słuchać, co znacznie nie odkłada się na sukces żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na granicę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w okolicy powoduje, że odbiór naszej postawy jest dużo negatywny. Nasz rozmówca będzie stanowił wrażenie, że chętny nie jest rzeczami, i ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy odbierani jako kobiety takie siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz być taki, że jeśli zaproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu pracodawcy i nic nie mieszka na granicy, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może pomóc Ci uważanie tych zasad. Oraz co z brakami? Każdy je popełnia – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich efekty. Że jesteś interesuj, jakie z nich są najczęstsze, wtedy na blogu Sellwise znajdziesz bardzo na owy materiał.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments