Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank lektor

BIK Pożyczki Promocja

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które zna wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po zobaczeniu tego filmu wybiera się widzieć go jeszcze za jakimś razem, jak tylko zdarza się okazja. Istnieją tacy, co myślą, że nie da się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga również do tego wydać jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że ważna policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank lektor pl

Film Franka Darabonta chodzi do tych dzieł. Reżyserowi udało się oderwać od czasu grozy oraz elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu przedsięwzięcie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z przeszłością. Widzimy człowieka, który rywalizuje o wolność, o zasadę i sprawiedliwość. Ta modna jest tłamszona, tylko gdy zawsze zwycięża.

Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank

Film rozmawia o młodym bankowcu Andym Dufresne, który traci swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy był wszystko, o czym mógł marzyć młody mężczyzna. Proces jest szybki, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Sposobu w nim dbają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje jeszcze popularniejszych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady dominujące w więzieniu, oraz co najważniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy przyjaźni się z czarnym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank mija się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, oraz co wyraża swoje piętno na szlachetnych również w niezwykli sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która poznałam w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza czas w świecie zdeprawowanym i tanim.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim trwanie jest również, kiedy inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu życia za kratami. Wiąże się spośród obecnym poziomem rzeczy, jednak nie dzieli się zniszczyć. Na boku filmu jego pokora została wynagrodzona. Film jest monologi głównych bohaterów, które nie opisują tego co liczymy na ekranie, ale jakby żyją osobistym przeżyciem oraz powodują wejść w natury bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments