Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

BIK Pożyczki Promocja

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do publikacji w kolejnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazja kierowania do rzeczy za granicą naszych ludzi jak również obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wycieczki na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej kierowanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest doskonałą formą wysłania człowieka do indywidualnego świata w sensie czasowego pisania pracy w ostatnim końca. Należy przy tymże pamiętać, iż w całym okresie w którym pracownik spełnia swoją karierę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do publikacji w Niemczech, wskazane jest zdobycie wizy Vander Elst. Stanowi więc wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych pomocy w nowym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej podstawie może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pracę co zajmowałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i wskazówki na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać naszych pracowników do publikacji w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona jest w punkcie tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do publikacji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy ogranicza się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie posiadać zawartą umowę o książkę lub zajęcie z Naszym pracodawcą, w stosunku spośród obecnym potrzebuje być zabezpieczony i iść minimum od miesiąca u pracodawcy, który pragnie delegować człowieka do publikacji w Niemczech. Wymaga w stosunku spośród ostatnim legalnie mieszkać na gruncie Polski, mieć pozwolenie na rzecz. Konieczny jest dokument emitowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w zasięgu ubezpieczenia społecznego i co ważne aby wystąpić po te fakty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje koniec w którym pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych materiałów istnieje kilka tygodni zaś w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten poziom jest i niezbędny aby udowodnić, że działalność w Niemczech nie jest prawdziwym celem zatrudnienia gościa i od razu po zatrudnieniu nie że on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony jest na trwałe w Polsce a jego funkcja za granicą ma cel jedynie tymczasowy zaś w ramach swojej akcji w Polsce został kierowany do uprawiania naszych celów na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i kierowaniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową opłatę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługa we wszelkich formalnościach i pewne kierowanie naszych pracowników do Roli w Niemczech. Nasza pomoc jest kompleksowa – od pewnej i szybkiej rekrutacji pracowników z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez konsultacje prawne i korzyść w załatwieniu wszystkich potrzebnych w toku delegowania pracowników materiałów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa efekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książki u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z innego państwa UE, zaświadczenie od firmy świadczącej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi też zgłosić ten fakt w niemczech w dalekich instytucjach w zależności od wielu szczegółów, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy także odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy stojący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do publikacji w Niemczech podlega przepisom w kierunku płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w zależności od branży i np. ogólna stawka to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej toż w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też same firmy do publikacji w jakich pracownicy są delegowani przykładają ogromną rolę do ocen czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną część wypłaty dla gościa można wypłacić natomiast w sytuacji ryczałtu czy diety czyli w technologia niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków pozycji i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w formacie powstającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i dodatkowo Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments