5 zalet dachowych rolet rzymskich na wymiar – dowiedz się, dlaczego warto wybrać je do swojego domu

5 zalet dachowych rolet rzymskich na wymiar – dowiedz się, dlaczego warto wybrać je do swojego domu

Oferta specjalna Polecne i promocje

Mieszkanie lub dom z poddaszem to nie lada wyzwanie dla jego mieszkańców. Zimą i jesienią słychać wszystkie mocniejsze podmuchy wiatru. Latem ciemna dachowa blacha przyciąga słońce, podnosząc znacznie temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Dodatkowo, w słoneczne dni słońce nie daje za wygraną, wdzierając się swoimi promieniami do środka. Wszystkie z przedstawionych czynników bywają niezwykle uciążliwe, dlatego jeśli jest taka możliwość, warto ochronić się chociaż przed jednym z nich! Poznaj zalety dachowych rolet rzymskich, które uchronią przed niechcianym nadmiarem światła.

#1 Rolety rzymskie na zamówienie – idealna ochrona przed słońcem

Mimo że większość z nas zazwyczaj chce wykorzystać dni obfitujące w słońce najbardziej, jak się da, czasami jednak czujemy potrzebę, aby się od niego uchronić. Z sytuacją tą często spotykają się posiadacze okien dachowych, które wpuszczają do pomieszczenia zbyt dużą ilość promieni słonecznych. Przez to wnętrze się nagrzewa, a po pewnym czasie można poczuć się w nim jak w saunie. Warunki takie nie sprzyjają nauce, pracy ani odpoczynkowi. Rozwiązaniem tego problemu są dachowe rolety rzymskie, które dobrane w odpowiedni sposób, zapewnią funkcjonalną ochronę przed słońcem. Dzięki możliwości ustawienia ich na dowolnej wysokości, możemy dozować ilość światła, wpadającą do pomieszczenia.

#2 Dachowe rolety rzymskie nie tylko do okien dachowych

Rolety rzymskie na wymiar sprawdzą się nie tylko w przypadku okien dachowych. Niektórzy z nas nie lubią się ograniczać i zamiast niewielkiego skrawka światła, decydują się na całe przeszklone sufity. Wówczas ochrona przed słońcem przyda się jeszcze bardziej. Dzięki roletom na wymiar możliwe jest dobranie odpowiedniego rozmiaru do konkretnych wymiarów okna i indywidualnych potrzeb zamawiającego.

#3 Dowolny sposób montażu rolet rzymskich na zamówienie

Rolety dachowe zamontowane mogą być na dwa sposoby: inwazyjnie i bezinwazyjnie. Jest to indywidualna decyzja zamawiającego. Wykonawca może zarekomendować oraz doradzić, który sposób w danym przypadku lepiej się sprawdzi, jednak zazwyczaj kupujący ma ostateczną decyzję. Już same nazwy wiele mówią o sposobie montażu. Metoda bezinwazyjna polega na przyklejeniu rolety do ramy okna. Opcja ta jest dobra dla osób, które planują w niedługim czasie wymienić roletę na nową lub którzy po prostu nie chcą ingerować w strukturę okna. Metoda inwazyjna opiera się na przykręceniu do ściany uchwytów, na których znajduje się roleta. Ten sposób jest bardziej trwały i zazwyczaj zalecany jest przy montowaniu dachowych rolet rzymskich na okna o dużej powierzchni.

#4 Dachowe rolety rzymskie szyte „na miarę”

Z dachowymi roletami rzymskimi na wymiar jest podobnie jak ze wszystkimi innymi rzeczami robionymi specjalnie dla kogoś, na zamówienie. Pasują idealnie. Nie tylko jeśli chodzi o wymiary – chociaż ta kwestia jest jedną z ważniejszych. Dzięki dużemu przekrojowi dostępnych kolorów i wzorów, możliwe jest dopasowanie rolet do konkretnego pomieszczenia. Niezależnie od tego czy urządzasz swoje wnętrze w stylu nowoczesnym, czy wolisz postawić na niecodzienność i zaskoczyć zastosowanymi wzorami, roleta rzymska na zamówienie podąży wybranym tropem. Dzięki temu spełni się ona nie tylko jako ochrona przed światłem, ale również jako dekoracja sama w sobie.

#5 Tradycyjne dachowe rolety rzymskie z nowoczesnymi rozwiązaniami

Jeśli masz wysoki sufit i obawiasz się, że obsługa dachowej rolety rzymskiej sprawi Ci niemały kłopot – jest na to wyjątkowo proste rozwiązanie. Obecnie rolety rzymskie na zamówienie mogą być skonstruowane w taki sposób, że chcąc zmienić ich ułożenie, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk na pilocie. Wykorzystanie specjalnych prowadnic umiejscowionych po obu stronach rolety nie tylko umożliwi automatyczną obsługę. Pozwoli także na zamontowanie rolety pod dowolnym kątem, nawet całkowicie poziomo względem podłogi, bez obaw o jej późniejsze ułożenie i wygląd.

Jak widać, zalet dachowych rolet rzymskich na wymiar jest wiele. Nie odnoszą się one jedynie do aspektów funkcjonalnych. Dzięki temu, że każde zamówienie traktowane jest indywidualnie i rolety robione są według konkretnego projektu, mają one również walory wizualne. Stanowią ciekawy dodatek do każdego wnętrza, który potrafi urozmaicić wystrój i przełamać nudę.

Artykuł przygotowała firma Plisy Okienne z Łaz (pod Warszawą) zajmująca się montażem plis, rolet, żaluzji i moskitier na zamówienie.

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments