Ciemne drewno hitem 2017 roku w aranżacjach wnętrz

Ciemne drewno hitem 2017 roku w aranżacjach wnętrz

Polecne i promocje

Drewno jest tradycyjnym materiałem budowlanym i aranżacyjnym. Od wieków stosuje się je do produkcji elementów wyposażenia wnętrz. W roku 2017 bardzo modne będą aranżacje z wykorzystaniem drewna ciemnego, które wprowadza przytulną atmosferę i elegancję do każdego pomieszczenia, gdzie zostanie ono wykorzystane.

Stylowe i modne wnętrze

Dekoracje z zastosowaniem ciemnego drewna są obecnie bardzo modne. Dekoratorzy często sięgać będą w całym 2017 roku po inspiracje z takim drewnem w roli głównej, ale nie ulega wątpliwości, że ich realizacje będą stylowe i uniwersalne. Drewno, w szczególności szlachetne, o pięknym, naturalnym usłojeniu, nigdy nie wychodzi z mody.

Dobrze będą wyglądały aranżacje z ciemnym drewnem w przypadku dużych, przestronnych pomieszczeń, np. salonu. W mniejszych pokojach nie należy przesadzać z nadmiarem ciemnego drewna. Czasem wystarczy dla hołdowania nowym trendom wnętrzarskim postawić w salonie czy sypialni drewnianą ławę, zegar czy figurkę. Drewno będzie się dobrze komponowało z różnymi materiałami, dlatego daje ono szereg możliwości aranżacyjnych, z których do woli możemy korzystać.

Dlaczego drewno?

Stylowe, klimatyczne, przytulne, ale i eleganckie – tak określane jest często ciemne drewno. Można śmiało powiedzieć, że jest to uniwersalny materiał do aranżacji i dekorowania wnętrz, który będzie pasował tak samo dobrze do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych czy barokowych. Niezależnie od tego, jakie mamy preferencje w tym zakresie, możemy wybrać drewniane elementy, które pozwolą nam pójść z duchem czasu, a jednocześnie powrócić do przeszłości, gdy drewno królowało w każdym domu.

Kiedy kupujemy drewniane, ciężkie meble, drewniane deski na podłogi czy inne elementy wykańczania i wyposażenia wnętrz, możemy mieć pewność, że przetrwają one długie lata – o ile właściwie je zabezpieczymy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, zwłaszcza wilgoci.

Drewno emanuje ciepłem, sprawiając, że każde wnętrze wydaje się bardziej przytulne. Po latach obowiązywania w trendach wnętrzarskich stylu skandynawskiego i ultranowoczesnego, wyraźnie widać powrót do tradycji.

Jak uzyskać pożądany efekt?

Rok 2017 może się zapisać w dziedzinie aranżacji wnętrz mieszkalnych i biurowych rokiem powrotu do natury. Drewno jako materiał na meble i dodatki będzie rządziło. Nie trzeba jednak od razu całkowicie zmieniać swojego mieszkania, kłaść na podłogach ciemne deski drewniane, a ściany obijać boazerią, aby uzyskać pożądany, modny efekt aranżacyjny. Wystarczy czasem wprowadzenie do pomieszczenia drewnianego, stylowego mebla – na przykład komody czy ciężkiego stołu z krzesłami, albo drewnianych dodatków dekoracyjnych, aby w stosunkowo krótkim czasie móc uzyskać podobne rezultaty.

Ciemne drewno zdecydowanie najlepiej będzie się prezentowało w kontraście do białych ścian i jasnych mebli. Dzięki temu wydobędziemy na światło dzienne jego pełną kolorystykę, która przez ciemne meble i kolory ścian mogłaby zostać stłumiona. Dzięki naturalnemu usłojeniu, każda deska i każdy kawałek drewna zawsze są oryginalne i nie ma dwóch takich samych. Z tego względu przy wykorzystaniu ciemnego drewna za każdym razem możemy uzyskać unikalny wygląd pomieszczenia.

Za sprawą designerów i dekoratorów wnętrz, ciemne drewno triumfalnie, dosłownie powraca na salony po kilku latach zapomnienia. Bezpiecznym rozwiązaniem jest wprowadzenie do swojego domu czy mieszkania chociażby ciemnej, drewnianej podłogi, przy której pięknie prezentować się będą jasne ściany i dodatki. W dużych pomieszczeniach można „zaszaleć” i wykorzystać drewniane meble czy drewniane deski na stropie i suficie.

Artykuł powstał przy współpracy ze Studio Architektury Wnętrz Art&Design Kinga Śliwa.

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments