Konsolidacja kredytów

Poradniki dla Klinetów

Konsolidacja kredytów każdy z nas czasami znajduje się w sytuacji, w której przelicza swoje możliwości finansowe i potrzebuje szybkiego ratunku w postaci konsolidacji kredytów.

Jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne dla każdego, kto posiada kilka pożyczek i chciałby zmniejszyć raty swoich zobowiązań finansowych. Banki oferują szeroką gamę usług kredytowych, w tym konsolidacja kredytów jest najpopularniejsza wśród konsumentów. Dzięki wzbogaceniu form konsolidacji, możemy swobodnie wybrać tę, która wydaje nam się najrozsądniejsza. Zalety konsolidacji to przede wszystkim zniwelowanie większej ilości spłacanych należności i zamienienie ich w jedną, wyważoną ratę.

Ponad to, nie musimy już zaprzątać sobie głowy pamiętaniem o terminach spłat, a często otrzymamy dodatkową gotówkę na wybrany cel. Według serwisu Gazety Prawnej możemy dowiedzieć się, że istnieją dwa główne typy konsolidacji kredytowej: z zabezpieczeniem hipotecznym w przypadku spłacania rat za mieszkanie lub dom oraz kredytów gotówkowych, które pokrywają nie tylko należności za zaciągnięte pożyczki pieniężne, ale także spłaty kart kredytowych czy rat za zakupiony samochód.

W dużym uproszczeniu, konsolidacja ma na celu nie tylko ułatwienie nam spłaty kredytów, ale też zmniejszyć odczuwalność ponoszonych kosztów z nimi związanych. Niemniej jednak, należy rozsądnie podejść do sprawy. Banki roszczą sobie prawo do odmowy konsolidacji z różnych przyczyn: złej historii kredytowej, widnienia w BiKu czy też braku możliwości spłacania jednej, skonsolidowanej raty, która może przewyższać naszą zdolność kredytową w danym momencie. Sama konsolidacja nie tylko pozytywnie wpłynie na nasz domowy budżet.

Dla banku możemy stać się rzetelnym klientem, który korzysta z jego ofert i usług na poziomie znacznie zaawansowanym, ponieważ nie ogranicza się jedynie do posiadania konta czy płacenia rachunków za pośrednictwem danej placówki. Przede wszystkim, decydując się na konsolidację, możemy liczyć na wydłużony okres kredytowania, zmniejszenie oprocentowania lub liczyć na dodatkową gotówkę na własne cele. Zalet jak i wad jest sporo, ale na pewno warto rozpatrzyć możliwość połączenia swoich zobowiązań finansowych, by móc spokojnie spać po nocach i nie martwić się zadłużeniami, które czasami nam doskwierają. Warto także wziąć pod uwagę nie tylko ofertę rodzimego banku, ale rozejrzeć się za opcjami w innych placówkach.

Dzięki porównywarkom kredytów konsolidacyjnych na portalach tematycznych typu www.bankier.pl możemy samodzielnie podjąć decyzję o połączeniu naszych zobowiązań.

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments