Pożyczki przez internet, o czym warto wiedzieć

Poradniki dla Klinetów

Pożyczki przez internet jeśli korzystasz z tej formy finansowania musisz o tym wiedzieć.

Coraz większa liczba osób korzysta z usług świadczonych przez różnego rodzaju instytucje finansowe. Takie placówki oferują gotówkę na dowolny cel, bez wypełniania zbędnych formalności. Kuszą one również szybkością wypłacanych pieniędzy, nic więc dziwnego, że pożyczki pozabankowe stały się tak bardzo popularne.

Jak jednak nie dać się naciągnąć i uzyskać pożyczkę, która będzie dla nas opłacalna? Pożyczając określoną sumę pieniędzy, zawsze warto wziąć pod uwagę charakter instytucji, a także jej nazwę. Jak się okazuje, nie każda placówka, która oferuje tanie pożyczki musi mieć w swojej nazwie bank.

Niektóre firmy stanowią tak zwane parabanki, a korzystanie z ich usług nie zawsze jest do końca bezpieczne. Warto zdawać sobie sprawę, że w naszym kraju istnieje instytucja, która sprawuje nadzór nad całym rynkiem finansowym. Taką instytucją jest Komisja Nadzoru Finansowego. Jak się łatwo domyślić, większość parabanków nie podlega pod ten organ. Istnieje jednak coś takiego, jak czarna lista KNF trafiają na nie instytucje finansowe oraz banki, które łamią prawo.

Warto więc przede zaciągnięciem pożyczki, zapoznać się z taką listą może stanowić ona dla nas swego rodzaju ostrzeżenie i wskazówkę, jakich placówek powinniśmy unikać. Coraz większa liczba instytucji finansowych daje dzisiaj swoim klientom możliwość ubiegania się o pożyczki przez internet. Takie rozwiązanie jest niewątpliwie bardzo wygodne, gdyż wówczas potrzebne środki finansowe możemy uzyskać bez wychodzenia z domu.

Wystarczy, że wypełnimy krótki formularz za pośrednictwem sieci, a następnie możemy oczekiwać na przyznanie gotówki. Otrzymanie takiej pomocy finansowej jest z całą pewnością znacznie prostsze niż w banku. Co więcej, większość pozabankowych placówek nie sprawdza zdolności kredytowej swoich klientów, w przeciwieństwie do banków. Dla takich firm na ogół nie liczy się fakt, że dany klient znajduje się w rejestrze dłużników.

Instytucje oferujące tanie i szybkie pożyczki za pośrednictwem internetu nie wymagają także zaświadczenia o zarobkach. Tak uproszczona procedura sprawia, że dzięki temu potrzebne pieniądze można uzyskać nawet w przeciągu kilkudziesięciu minut. Z jednej strony jest to dobre rozwiązanie dla osób, które w danym momencie znajdą się w trudnej sytuacji finansowej. Jednak z drugiej strony należy pamiętać, że większość parabanków po prostu dąży do tego, by w jak najkrótszym czasie podpisać jak najwięcej umów z klientami to dla nich zysk. Przed zaciągnięciem takiego zobowiązania warto dokładnie zapoznać się nie tylko z zasadami przyznawania samej pożyczki, ale także z zasadami jej spłacania.

Jest to szczególnie istotne, ponieważ niekiedy możemy zetknąć się z tak zwanymi kosztami ukrytymi, które łącznie mogą wynosić nawet dwieście procent wartości całego zobowiązania. Warto też wziąć pod lupę opłaty przygotowawcze oraz poznać ostateczny termin spłaty pożyczki niekiedy zdarza się, że za przekroczenie takiego terminu klient musi ponieść dodatkowe koszty, o których wcześniej nikt go nie poinformował.

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments