Kredyt hipoteczny

Pożyczka Lokalna

W ostatnich czasach w wyniku kryzysu gospodarczego ceny nieruchomości spadły. W dużych miastach ceny te są jednak nadal bardzo wysokie.

Taka sytuacja powoduje to, że osoby, które chcą kupić mieszkanie czy wybudować dom są zmuszone do wzięcia kredytu hipotecznego. Kredyt hipoteczny jest niczym innym jak długoterminowym kredytem bankowym. Bank zobowiązuje się do dostarczenia danej kwoty w określonej walucie, a jego wynagrodzeniem są prowizja oraz odsetki.

Kredyt hipoteczny bierzemy najczęściej na zakup mieszkania, budowę domu czy kosztowny remont. Po sprawdzeniu przez bank zdolności kredytowej oraz dostarczeniu odpowiednich dokumentów, bank decyduje o przyznaniu nam kredytu.

Kredyt hipoteczny różni się od kredytu gotówkowego tym, że kredyt gotówkowy dostajemy w szybkim czasie po sprawdzeniu zdolności kredytowej oraz bez żadnych poręczeń, natomiast kredyt hipoteczny udzielany jest pod zastaw hipoteki. Hipoteka to ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomość ustanowiony między wierzycielem a dłużnikiem przez wpis do księgi wieczystej, określone w formie aktu notarialnego.

Wyjaśniając prościej, kredyt hipoteczny otrzymujemy pod zastaw mieszkania lub domu. Podejmując tak ważne zobowiązanie, jakim jest kredyt hipoteczny możemy skorzystać z porady doradcy finansowego. Wybierze on dla nas najkorzystniejszą ofertę oraz pomoże zgromadzić potrzebne dokumenty.

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments