Pożyczka a kredyt

Malopolskie Pożyczka Lokalna

Pożyczka i kredyt. Dwa często, niestety błędnie używane zamiennie słowa. Co prawda oba dotyczą zaciągania długu, ale niosą ze sobą różne konsekwencje. Każdemu kto potrzebuje pieniędzy przyda się dokładniejsza wiedza na temat tych dwóch odmiennych pojęć.
Pierwszą i najważniejszą różnicą jest to, iż kredytu mogą udzielać tylko i wyłącznie banki, natomiast zdolność do udzielania pożyczek ma prawie każda osoba fizyczna czy instytucja. Bank udziela kredytu na ściśle określony cel, nigdy biorąc kredyt nie dostaniemy gotówki do ręki.

Co więcej zaciągając kredyt, w umowie mamy dokładnie określony termin zwrotu pieniędzy. Nie jest to jednak tak piękne jakby się wydawało. Banki nie mogą robić tego za darmo i muszą mieć z tego swoje zyski. Każdy kredyt jest oprocentowany i tak właśnie na każdym kredycie zarabia bank. Chcąc, nie chcąc biorąc kredyt musimy oddać nieco więcej pieniędzy niż chcieliśmy zdobyć. Na koniec warto wspomnieć, że każdy kredyt musi być udokumentowany umową na piśmie.
Pożyczka jest nieco mniej formalną formą zaciągania długu, gdyż nie jest do tego konieczna umowa na piśmie. Jednak dla większego bezpieczeństwa warto taką umowę sporządzić. Od kredytu, pożyczkę odróżnia również to, że może być ona przekazana w formie gotówki do rąk pożyczkobiorcy. Biorąc pożyczkę nie obowiązuje nas również oprocentowanie i dodatkowe koszty z tym związane. Oddajemy tyle ile pożyczyliśmy.
Podsumowując pożyczka i kredyt to dwa całkiem odmienne pojęcia i nigdy nie wolno ich ze sobą mylić.

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments