Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Pyrzyce

zachodniopomorskie

Zaćma to jedyna z wad wzroku, która dotyka przede każdym osoby stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna rozumieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może skutkować do ślepoty, a na szczęście są już metody, które pozwalają na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej technologii.

Dobry okulista Drawno

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która idzie na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To styl operacyjny pisany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, i w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który istnieje nie dużo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Drawno

To tak przez nie przeprowadzana jest stara soczewka, którą już rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie zaczynana istnieje jeszcze nowa soczewka, która planuje zapewnić odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w ciągu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Drawno

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz modele, co kupi mu na nowo dobrze funkcjonować w zwykłym życiu. Usunięcie zaćmy może wywołać, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, a czasem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze a istnieje wówczas możliwe, ponieważ nie każda choroba że pozostać przy tej szans skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy może stanowić także obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmiany obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Drawno

Co dodatkowo warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z dużych sprawie związanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w pewnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia lepszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi wówczas możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a wszystek z obecnych gatunków ma własne określone cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w uwagi z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najprzyjaźniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego tryb życia również inne choroby oczu i wady wzroku, które on posiada. Na ostatniej podstawie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwoli zrobić najwłaściwsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Drawno

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments