podatek

Doradztwo podatkowe Choszczno

zachodniopomorskie

Oto kolejny z serii artykułów dotyczących zmian w naszym prawie w 2019 roku. Prawnicy winni być czujni, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i oświaty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Gryfice

Kolei w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu
aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jedyne z powszechnie używanych walut internetowych. Zajmują się one wyjątkowym zainteresowaniem. Nie od stycznia 2019 roku poprawiłyby się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że część kolei jest niekorzystna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że bezcelowe będzie już składanie corocznych informacji w Urzędzie Skarbowym. Już w głównym roku spośród tego uproszczenia jest zastosować ponad 4 miliony polaków. Nie dużo pracy będą młody firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli a prowadzenie firmy

Zmiany, które złapały się w ustawie o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Bardzo szybko będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z niedawnego roku są przenieść swój majątek do całkiem nowego państwa, będą musiały uiścić podatek o firmie exit tax. Dla grupy kobiet będzie on zawierał 19%. Dodatkowe koszty poniosą także osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy podatnik będzie wymagał spełnić kilka innych obowiązków oraz zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym tematem w niniejszym przypadku może wykazać się skompletowanie i zapewnienie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie wynosiła 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uznaje się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż samochodu będzie prawie opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zmieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Że będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą ponad ci przedsiębiorcy, którzy będą zależeli sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla kobiet prowadzących kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o prawie 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie więc właściwie ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Posiada więc pomysł na moc świadczeń, jakie w roku tym będzie trzeba zdać na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Gryfice

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments