poczta kurier

Poczta kurier Nowogard zamów online

zachodniopomorskie

Z powodu wysokiego rytmu życia i dużej popularności transakcji przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty zachęcają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Międzyzdroje może być bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Międzyzdroje

Małe paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to te o małych rozmiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Oszczędzimy przy okazji czas oraz nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka kroków, po pierwsze trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie poczekać aż Poczta kurier Międzyzdroje pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć naszą paczkę nawet w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na dostarczeniu przesyłki gdzieś na czas. Zazwyczaj czas dowiezienia paczki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek każdego miesiąca możemy skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tylu przesyłek na pewno zauważymy też plusy z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost spod naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie gdypakunki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest niższa niż płatność za każdą z przesyłek oddzielnie. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni wysyłać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, gdy produkt który musimy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i sporo waży? Ekonomicznym wyjściem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od wysłania zwykłej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek a, także umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary przesyłki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania ładunku.

Należy pamiętać, że licząc wymiary pakunku i masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety mogą zmienić swoją masę pod wpływem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie przybliżać się do granicznej masy przesyłki. Decydując się na paletę na której wyślemy produkty, upewnijmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ucierpieć. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie nadania przesyłki, możemy mieć problem z uzyskaniem zwrotu za straty.

Generalne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne wymagania odnośnie rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Międzyzdroje chce żeby wszystkie pakunki były traktowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się przewracać a nawet być przygnieciona przez inne pakunki.

Inną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Międzyzdroje odbierając przesyłkę musi też ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. Tym samym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. W związku z tym dobrze jest pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Międzyzdroje .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność