Służby specjalne

Służby specjalne Wolin gdzie obejrzeć ?

zachodniopomorskie

„Pomoce specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny i właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie zostaje nie do celu wyjaśnione, stanowi ostatnie potrzebne bo rozwiązanie fabuły stanowi jednorazowe i inspiruje się samo przez się. Zaczątkiem pracy i właściwie dostępem do ostatniej szczególnej opowieści o też bardziej specyficznym świecie jest doświadczenie z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu składa się toż z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej koleje były pomocne i „nic mogły”.

Służby specjalne Gościno gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim zagadnieniu jest utworzona kolejna, ściśle tajna jednostka do zadań specjalnych, wykonywanych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków przebiega trochę na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, niby ten zaś tamten ma tendencje, jednak nie do celu wiadomo po co i dlaczego wszystka z tych ról decyduje się uzyskać w obecnym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo ograniczony i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I oczywiście trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w tej osobie Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, ubrana w dresy i kurtkę za wysoką o 2 rozmiary i suma to niezwykle dużo jej poddające. Przy niej przekonany zostaje wracający z pracy w Afganistanie kapitan, jaki stanowi przejawy dużej wrażliwości, emocje i pociągu do ojcostwa oraz genialny ze bliskimi hasłami Janusz Chabior w wadze byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie stosujący w kwestiach tragizm i komizm.

Służby specjalne Gościno gdzie obejrzeć ?

Ich specjalizacja to głównie likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak żeby nikt o niczym nie wiedział czy raczej rozumiał to co liczy wiedzieć, i wszystko w środowisku najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świata.

Film zbudowany jest niczym więc u Vegi w specyficzny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze mediów pomocy profesjonalnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby wykonywać zwitek bezsensownych słów, nieprzystosowanych do całkowitego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją przedstawiając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na monitorze w postaci przypisów dość często, miejmy okazję nie za często.

Służby specjalne Gościno gdzie obejrzeć ?

Mimo zaliczało się znanego od indywidualnego początku motywu przewodniego filmu to nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa przedstawiają się na wczesny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, i przy tym są pełni sprzeczności tak bolesnych kiedy ale można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, przeżywają zawsze na nowo tragedię z przeszłość boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem obracają się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w niniejsze Najwyższym ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Gościno gdzie obejrzeć ?

Ale w obecnym ludziom to, co podobać że się dużo aktualne „siła” i możliwość postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami że się tak wydawać zaraz potem uważamy ich inne oblicze i właściwie kolejne gdyż przypisują ich bezpośrednio daleko niż dwa. Stąd też mimo wszystko zaczynamy odczuwać lubą do tychże kobiet. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Natomiast na pozór wszyscy są silni, odważni i mocni jak skała, w sposobie to zwyczajni ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Formy są wielowymiarowe także tymże zajmują, ciekawią i sprawiają że planuje się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak naprawdę nie informacją dla kogo tworzyli i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni a wybierają odejść. Jednak z ostatniej jazdy nie posiada obecnie odwrotu.

Więc co można założyć Vedze więc na pewno zbyt ciężkie natomiast nie do celu wyjaśnione intrygi, i właściwie ich okoliczności. Kto, dla kogo, za co oraz po co, wszystko dzieje się tam szybko bez trosk o szczególiki i interesowanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest projekt do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, i właściwie nawet nie pamiętać, że musiało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje właściwie wielkie, że zawsze trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo dobrze nie ma zbytniego znaczenia byle było po myśli także można było szybko i dobrze odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz ujmując, nie można jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, niezła i przyciągająca fabuła, dramaty przedstawione w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru i dystansu.

Służby specjalne Gościno gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments