Kolor mebli kuchennych na wymiar. Estetyka czy funkcjonalność? Gorące trendy 2020!

Kolor mebli kuchennych na wymiar. Estetyka czy funkcjonalność? Gorące trendy 2020!

Warto przeczytać

W meblach kuchennych możemy obserwować trendy analogiczne do tych wnętrzarskich. Praktycznie w każdym roku producenci wypuszczają na rynek nowości, zachęcając do ich wybierania. Oczywiście mebli do kuchni, szczególnie tych na wymiar, nie wymieniamy zbyt często, nie zmienia to jednak faktu, że panują w ich produkcji określone trendy. Jak mają się one jednak do funkcjonalności? Czym kierować się wybierając kolor mebli kuchennych na wymiar? Oto krótki przewodnik po kolorach kuchni modnych w 2020. Zapraszamy!

Białe meble kuchenne na wymiar – powoli odchodzą w zapomnienie

Przez ostatnich kilka sezonów zdecydowanie najpopularniejszym trendem wnętrzarskim były białe meble do kuchni na zamówienie. Choć początkowo taki pomysł mógłby się wydawać absurdalny i bardzo niepraktyczny, okazuje się, że biel wcale nie brudzi się bardziej niż inne kolory. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na meble do kuchni matowe i białe, zabrudzenia czy odciski palców będą widoczne znacznie mniej niż na czarnych, błyszczących frontach. Z tego powodu oraz wysokiej estetyki białych mebli kuchennych na wymiar ten trend był tak bardzo popularny. Dlatego też nie powinniśmy mówić, że całkiem się już skończył. Wciąż jest obecny, choć nieco rzadziej go wybieramy.

Naturalne barwy w meblach na wymiar do kuchni

Trendem, który zaczyna być coraz bardziej widocznym, jest szeroko rozumiana naturalność. Dotyczy ona zarówno materiałów, po które sięgamy w meblach kuchennych na wymiar, jak również w ich kolorystyce. Co zatem będzie modne w kuchniach na wymiar w 2020 roku? Przede wszystkim fronty meblowe wykonane z drewna lub też go imitujące. Barwy muszą być ciepłe, stąd wszelkie kolory ziemi: brąz, beż, ecru będą się pojawiać coraz częściej. Możemy wykorzystywać je zarówno jako bazę, czyli zastosować je we frontach szafek do kuchni na wymiar, jak również odświeżyć wygląd obecnych kuchni sięgając po naturalne dodatki.

W naszych kuchniach pojawiać się będą również inne naturalne materiały, przede wszystkim kamień, marmur, granit czy szkło. Producenci chętnie proponują nam blaty z kamieni, które są nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim trwałe. Doskonale sprawdzają się w meblach kuchennych na wymiar ze względu na łatwość użytkowania i czyszczenia oraz odporność na zmiany temperatur, zarysowania czy plamy. Kuchnia w 2020 roku będzie więc jasna, w kolorach ziemi i wykorzysta naturalne materiały jak drewno czy kamień.

Czarne meble na wymiar do kuchni – trend 2020 dla odważnych

Oczywiście trendy zawsze dają nam alternatywę. Jeśli więc nie mamy ochoty mieć bardzo jasnej, naturalnej kuchni, możemy sięgnąć po czarne meble kuchenne na wymiar. Bardzo dobrze prezentują się one samodzielnie (choć lepiej w średnich i większych pomieszczeniach) oraz w połączeniu z kontrastową bielą. Jak już wspomnieliśmy, takie meble mogą być mniej funkcjonalne, ale tylko jeśli sięgniemy po błyszczące fronty. Dlatego, jeśli marzymy o ciemnych meblach kuchennych na wymiar, koniecznie sięgnijmy po powłoki matowe lub półmatowe.

Doskonałym uzupełnieniem czarnej kuchni na zamówienie będą dodatki złote lub miedziane. Nadadzą one całości wyglądu bardzo eleganckiego i glamour. Musimy jednak pamiętać, że tego typu barwy wymagają większych nakładów pracy w trakcie pielęgnacji.

Jak wybrać estetyczny i funkcjonalny kolor mebli kuchennych na wymiar?

Zacznijmy od zadania sobie pytań, ile czasu mamy na czyszczenie frontów kuchennych, w jaki sposób użytkujemy tę przestrzeń i na czym nam najbardziej zależy. Jeśli jesteśmy przewrażliwieni na punkcie nawet tych najmniejszych plamek i śladów palców, lepiej zdecydować się na barwy jasne. W 2020 modne będą pastelowe odcienie niebieskości, szarości, które doskonale łączą w sobie aspekty estetyczne i funkcjonalne. Zadbajmy również o wybór solidnego producenta mebli kuchennych na wymiar, bo również od ich jakości zależy, jak będzie nam się użytkować kuchnię.

Przygotowanie artykułu:
Artykuł został opracowany przy współpracy z Meble Mistrz – producentem specjalizującym się w meblach na wymiar

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments