Szambo 10m3 - typowe rozwiązanie.

Szambo 10m3 – typowe rozwiązanie.

Warto przeczytać

Typowe i tanie rozwiązanie.

Jakaś część chętnych na betonowe szambo 10m3 rzecz jasna potrzebuje tego typowego rozwiązania. Mowa tu dokładnie o szybkim wykonawstwie, wzorowym  umiejscowieniu i o tym by było tanio. Te wymogi rzecz jasna stanowią wyzwanie, bo dosłownie co roku koszty związane z opodatkowaniem pracy niestety rosną. Wiele znaczy też i to, że przedsiębiorcy zajmujący się tymi zleceniami często maja też i te bardzo dobre układy z betoniarniami, a one to rzecz jasna podstawa, bo w tym wykonawstwie wiele zależy od regularnych dostaw betonu.

Beton.

Typowe szambo 10m3 to rzecz jasna niemal głównie beton. Mowa tu dokładnie o tym, że przedsiębiorca wykonujący szamba o tych typowych rozmiarach ma układy z kilkoma betoniarniami w regionie. Dlatego zazwyczaj może mieć beton na kolejny dzień na godzinę dziewiątą rano. W tym aspekcie tkwi i jego sukces i niska cena usługi, bo po zalaniu betonem ekipa zaczyna się zajmować innym szambem lub kompletnie inną konstrukcją zaliczaną do betonowych lub murowanych. Rzecz jasna istnieją też i firmy dla których to betonowe szambo 10m3 jest tym najczęściej wykonywanym zleceniem lub nawet dążą do tego by tylko takie zlecenia wykonywać, choć zdecydowana większość przedsiębiorców woli się nie specjalizować w tak wąski sposób. Lepiej tego rzecz jasna uniknąć, bo nie zawsze trafia się szansa postawienia szamba w regionie lub poza nim. Natomiast zróżnicowane zlecenia, w których przypadku terminowe dostawy betonu to podstawa są raczej normą dla przedsiębiorców działających obecnie w branży, bo raz stawia się szambo, a następnym razem jakieś betonowe schody lub schody betonowe razem z tarasem. Zróżnicowanie to nie jest niezwykłe i trzeba się do niego dostosować, by zarabiać.

Typowy projekt.

W sumie to betonowe szambo 10m3 jest opcją typową i ten sam projekt powiela się wielokrotnie, chyba że w konkretnym miejscu jest zbyt wąsko lub trzeba pozbyć się roślinności, takiej jak drzewa. Utrudnienia tego typu oznaczają dzień lub dwa pracy więcej, a w praktyce to także wyższe wydatki. Nie dla każdego przedsiębiorcy to istotne utrudnienia, bo wielu z nich ma odpowiedni sprzęt i na dokładkę doświadczonych ludzi. Problem może tkwić tylko w tym, że inwestor ma pewnego rodzaju opory przed nadmiernymi wydatkami i chce szambo postawić w innym miejscu. Można się rzecz jasna na to zgodzić, ale to w praktyce nadal oznacza pewne utrudnienia. Inna lokalizacja może w praktyce oznaczać jakieś niespodziewane koszty urzędowe lub więcej kopania dla sprzętu ciężkiego. Istnieje też możliwość natrafienia pod ziemią na kilka sporych głazów. Dlatego śmiało można uznać, że w przypadku tych zleceń nie istnieje coś takiego jak norma, a jakieś niespodzianki w trakcie kopania szamba raczej i tak się nam trafią. Trzeba sobie z takowymi radzić, albo dawać klientowi aneks do umowy, bo wykonawstwo się przeciągnęło z przyczyn takich jak zła pogoda lub spore kamienie w gruncie.

Awarie sprzętu.

Budowa szamba 10m3 to rzecz jasna też pewnego typu utrudnienia, bo buduje się takie zazwyczaj na wsi i jakaś część z tych utrudnień polega na tym, że gruszka zakopie się na drodze gruntowej. Coś w tym stylu nie zwiększy raczej kosztu, chyba, że w trakcie wydobywania z niepewnego gruntu pojazd się uszkodzi. Niektórzy właśnie dlatego stawiają na ręczne rozrabianie betonu w niewielkiej stacjonarnej betoniarce, ale to także ponad dwa dni pracy dla kilku ludzi.

Inne ważne prawdy.

Szamba betonowe 10m3 firmy wykonujące tanio nie zawsze w odpowiedni sposób kamuflują, czyli wykonają takie szambo, rozszalują i najzwyczajniej w świecie pojadą do innego zlecenia. Podejście tego typu nie jest rzecz jasna normą, ale często tak bywa. Natomiast wykonawcy o bardziej profesjonalnym podejściu wyrównają ziemię i dodatkowo zasieją w tym miejscu trawę. Może i tego typu wykonawstwo nie jest tym tanim, ale kluczowe znaczenie ma tu rzecz jasna to, że sfera estetyczna jest bardzo ważna. Wykonawcy, którzy dbają o aspekt wizualny mają sporo zleceń, choć parametr taki jak proporcja ceny do estetyki jest chyba najważniejszym.

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments