Wielka tragedia w jednym z miast

Wielka tragedia w jednym z miast

Widomości i informcje

Niezwykle przykre zdarzenie miało miejsce w miejscowości Paczków, która znajduje się w województwie opolskim. Dnia 2 września 2018 roku około godziny 14.100 doszło do zarwania się drewnianego tarasu, który znajdował się na dawnych murach miejskich.

Wielka tragedia w jednym z miast

Niestety, zdarzenie to było tragiczne w skutkach, ponieważ obrażenia odniosły trzy osoby, które wówczas znajdowały się w obrębie konstrukcji. Chodzi tutaj o dwie kobiety w wieku 37 i 50 lat oraz mężczyznę w wieku 40 lat. W ciągu zaledwie kilku minut od zdarzenia na miejscu pojawili się policjanci. Podjęli oni próbę reanimacji najmłodszej z kobiet, która niestety, zakończyła się niepowodzeniem. 50-cio latka zostala przetransportowana przez śmigłowiec ORP do szpitala w Opolu.

Miała liczne obrażenia, na które składały się obrażenia wewnętrzne oraz połamane kończyny. Jeżeli chodzi o mężczyznę to z początku nic nie wskazywało na to, że będzie ofiarą śmiertelną. Dopiero wieczorem został przetransportowany przez śmigłowiec ORP do szpitala w Opolu, gdzie został zoperowany. Jeden z kolegów mężczyzny, który jak się okazuje prywatnie jest ratownikiem medycznym stwierdził, że jego stan jest średni, ale stabilny.

Została także zorganizowana zbiórka pieniędzy na jego cel. Warto dodać, że w niedzielę na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali technicy policyjni, którzy swoje czynności wykonywali pod nadzorem kuratora. Stawili się także wojewódzki konserwator zabytków oraz powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Powołano także biegłego, który dokładniej zajmie się badaniem tej sprawy. Obiekt został oddany do użytku w 2013 roku.Ostatnia kontrola została wykonana w 2013 roku, kolejna zaś planowana była na rok 2019.

Nie wykryto żadnych niedogodności, które mogłyby spowodować zawalenie się konstrukcji.Użytkowanie obiektu zostało na razie wstrzymane. Na temat ofiar wiadomo jeszcze tyle, że kobieta, która zginęła i mężczyzna byli małżeństwem. Odwiedzili gminę podczas trwania dożynek. 50-cio letnia kobieta była zaś stałą mieszkanką miasta. Na terenie całej gminy została ogłoszona żałoba.

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments